Prezent dla nauczyciela na pożegnanie – jaki upominek warto kupić?

Prezent dla nauczyciela na pożegnanie – jaki upominek warto kupić?

Prezenty dla nauczyciela na koniec roku to już tradycja. Uczniowie z okazji zakończenia szkoły kupują upominki przede wszystkim dla wychowawcy w podziękowaniu za kilka lat wspólnej pracy. Bardzo często zdarza się jednak również, że uczniowie kupują drobiazgi również dla innych nauczycieli, np. dla tych, których darzą wyjątkową sympatią. Jakie prezenty dla nauczyciela będą trafionymi prezentami?

Jak prezent na pożegnanie nauczyciela warto kupić? 

Rodzaj zakupionego prezentu zależy przede wszystkim od tego, czy będzie on wręczany przez jednego ucznia, czy może w klasie przeprowadzona zostanie zbiórka, a prezent będzie zbiorowym upominkiem od wszystkich uczniów. Jeśli nie masz pomysłu na prezent na zakończenie roku szkolnego, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji zarówno niewielkich drobiazgów, jak i bardziej wartościowych prezentów. Nasze propozycje świetnie sprawdzą się również jako prezenty na inne okazje, np. na Dzień Nauczyciela.

Spersonalizowany kubek na prezent dla nauczyciela

Kawka w przerwie między lekcjami będzie smakowała jeszcze lepiej w kubku, który będzie przypominał nauczycielowi o darzących go sympatią uczniach. Jeśli szukasz prezentu na koniec roku szkolnego, kubek z dostosowanym do danego nauczyciela napisem lub grafiką będzie świetnym i uniwersalnym pomysłem. Na takim kubki można nadrukować np. popularne hasło, które często pada z ust danego nauczyciela czy nauczycielki. Kubek sprawdzi się również jako dodatek do większego prezentu od całej klasy.

Elegancka biżuteria na prezent dla nauczycielki

Piękna i  elegancka biżuteria to idealny prezent dla wychowawczyni na koniec roku szkolnego. Może to być cały zestaw biżuterii lub np. sam naszyjnik z ciekawą zawieszką. Taki prezent z pewnością ucieszy każdą nauczycielkę i zostania z nią na wiele, wiele lat.

Dobrej jakości notatnik lub kalendarz

Tylko odpowiednia organizacja pozwoli nauczycielowi odnaleźć się w szkolnej rzeczywistości. Właśnie dlatego idealnym prezentem dla wychowawcy na koniec roku będzie praktyczny notes, z którym będzie mógł rozpocząć kolejny rok szkolny. Miłym akcentem będą wpisy wszystkich uczniów z klasy np. na ostatniej stronie notatnika. Dla pedagoga taka pamiątka będzie znaczyła naprawdę wiele!

Kosz prezentowy na prezent dla nauczyciela na koniec roku szkolnego

Kosze prezentowe to klasyki, które sprawdzają się niemal na każdą okazję. Jeśli wspólnie kupujecie prezent z klasowych pieniędzy, wybierzcie duży, okazały kosz wypełniony pysznościami. Jeśli kosz ma być podarunkiem od jednego dziecka, niech będzie skromny, ale estetyczny W środku może znajdować się pyszna kawa czy herbata, nietypowe słodycze, a nawet niewielkie biurowe nazwy, takie jak kieszonkowy notes czy dobrej jakości długopis lub pióro.

Kubek termiczny na prezent dla nauczyciela

Kubek termiczny to świetny upominek dla nauczyciela, któremu często brakuje czasu na wypicie kawy w trakcie przerwy. Kawa przelana do kubka termicznego będzie ciepła przez cały dzień pracy, a nauczyciel będzie mógł dopić ją wtedy, gdy będzie miał na to czas lub ochotę.

Zestaw zakładek do książek DIY dla nauczyciela

Świetnym pomysłem na prezent dla nauczycielki na pożegnanie są drobiazgi wykonane samodzielnie! Świetnym pomysłem może być na przykład zestaw estetycznych zakładek, wykonanych metodą DIY. Taki upominek to niemal zerowe koszty dla ucznia, a ogromna radość dla nauczyciela! Dobry nauczyciel z pewnością doceni włożoną w tworzenie prezentu pracę.

Album na zdjęcia na prezent dla nauczyciela

Najlepszym prezentem dla nauczyciela wychowawcy jest pozostawienie po sobie dobrych wspomnień! Każdy nauczyciel, który spędził kilka lat z jedną klasą, z pewnością ucieszy się z pięknego albumu na zdjęcia wypełnionego fotografiami ze wspólnych wycieczek czy codziennego życia szkolnego. Jeśli chcecie, by album był jeszcze bardziej osobisty, każde zdjęcie możecie opisać zabawnym tekstem, który przywoła wspomnienia i wywoła uśmiech na twarzy nauczyciela. Największą zaletą wręczania takich prezentów jest fakt, że najczęściej kosztują bardzo niewiele, a umożliwiają docenienie pracy nauczyciela i sprawiają pedagogowi mnóstwo radości. 

Voucher na lot balonem

Chcecie całą klasą wręczyć swojemu nauczycielowi coś wyjątkowego? Nietypowym prezentem dla nauczyciela na zakończenie podstawówki czy liceum będzie... voucher na lot balonem. Takie doświadczenie z pewnością zapadnie w pamięć nauczycielowi i sprawi, że w jego głowie zostanie mnóstwo wspaniałych wspomnień. Lot balonem to idealny pomysł na prezent dla nauczyciela, który lubi próbować nowych rzeczy i jest otwarty na ciekawe doświadczenia.

Bukiet z ciętych kwiatów na prezent dla nauczyciela na zakończenie roku szkolnego

Wśród naszych pomysłów na podziękowania dla nauczyciela nie mogło zabraknąć absolutnego klasyka, czyli bukietu kwiatów! To dobry pomysł na prezent zarówno indywidualny, jak i upominek od całej klasy. Dobrym pomysłem na prezent będzie również zakup rośliny doniczkowej, która z obdarowanym nauczycielem z pewnością zostanie na dłużej. 

Bon podarunkowy do sklepu biurowego

 Jeśli nie masz pomysłu, jaki prezent na zakończenie roku szkolnego dla wychowawcy kupić, bon podarunkowy do sklepu z artykułami biurowymi będzie zawsze dobrą opcją. Jesteśmy przekonani, że każdy nauczyciel doceni taki podarunek i chętnie z niego skorzysta.

Akcesoria do parzenia kawy

Co podarować nauczycielce, która słynie z tego, że uwielbia dobrą kawę? Zamiast kolejnej paczki ziaren do sporządzenia ulubionego napoju, możesz kupić coś bardziej nietypowego, np. gadżet do parzenia kawy. Świetnie sprawdzi się np. kawiarka lub aeropress. Świeżo zaparzona kawa sprawi, że chwila relaksu podczas przerwy będzie dla nauczyciela jeszcze przyjemniejsza.

Pudełko personalizowanych czekoladek

Czekoladki to zawsze miły drobny prezent, a personalizowane słodkości to upominek, który z pewnością wywoła uśmiech na twarzy każdego nauczyciela. W sieci znajdziesz wiele sklepów umożliwiających zrobienie czekoladek na zamówienie, np. w postaci konkretnych przedmiotów lub liter tworzących dowolny napis. Takie czekoladki to nie tylko świetny upominek na zakończenie szkoły, ale również trafiony prezent na Dzień Nauczyciela.

Bon do Empiku lub innej księgarni

Niezależnie od tego, czy szukasz pomysłu na prezent dla nauczyciela j. polskiego, matematyki, geografii czy chemii, bon do księgarni będzie zawsze świetnym pomysłem dla nauczyciela na koniec szkoły. Obdarowana osoba będzie mogła kupić sobie dowolną książkę – taką związaną z przedmiotem, którego naucza lub powieść z ulubionego gatunku.

Książka z dedykacją na prezent dla nauczyciela

Jeśli nie bon do księgarni, to może po prostu dobra książka! Pamiętaj, że książki są prezentami, które sprawdzają się niemal zawsze i na każdą okazję. Pamiętaj, by do środka książki wpisać nauczycielowi spersonalizowaną dedykację, która wywoła uśmiech na jego twarzy, a po latach przywoła wspomnienia.

Bilet do kina lub teatru na prezent dla nauczyciela

Większość nauczycieli doceni również z pewnością prezent w postaci biletu na spektakl lub film do kina. Najlepszym pomysłem będzie zakup podwójnego biletu – tak, by nauczyciel mógł iść do kina lub do teatru z kimś bliskim. Taki prezent spodoba się niemal każdemu – zarówno członkowi grona pedagogicznego, który często bywa w miejscach tego typu, jak i nauczycielowi, który rzadko wybiera tego rodzaju rozrywki.

Personalizowana torba na prezent dla nauczyciela

Wybierając prezent dla nauczyciela, postaraj się, by był on jak najlepiej dopasowany do osobowości i stylu życia obdarowywanej osoby. Upominki, które zwykle są najcieplej przyjmowane przez większość osób to te personalizowane. Jeśli szukasz prezentu praktycznego, ale jednocześnie osobistego, dobrym pomysłem może być zakup pojemnej, spersonalizowanej torby, w której zmieszczą się wszystkie nauczycielskie przybory, książki, zeszyty i akcesoria. 

Organizer na biurko dla nauczyciela

Szukasz idealnego prezentu dla nauczyciela, który często buja w obłokach? Dobrym pomysłem może być organizer na biurko, który pozwoli mu utrzymać wszystkie akcesoria w porządku. Jeśli chcesz, by prezent był bardziej osobisty i spersonalizowany, podaruj wyjątkowy organizer z grawerem bezpośrednio nawiązującym do obdarowywanej osoby.

Prezenty dla grona pedagogicznego na zakończenie roku to miła tradycja, którą warto pielęgnować. Najważniejsze jednak, by pamiętać o tym, aby nie wydawać zbyt dużo pieniędzy – bardzo kosztowne prezenty mogą być dla nauczyciela bardzo krępujące. Jeśli masz na oku większy prezent, najlepiej poprosić o pomoc całą klasę, zorganizować zrzutkę i zakupić coś wspólnie. 

Powrót do blogu